... ... ... ...

Duża część osób, która trenuje przyznaje szczerze, że "zaniedbuje swoje mięśnie"- nie dając im możliwości lepszej regeneracji.


W odróżnieniu od osób, które nie wykazują żadnej sportowej- nawet rekreacyjnie- aktywności, osoby trenujące też należą do tych, które są narażone na bezruch np. praca przy komputerze, za kierownicą, siedzenie przed telewizorem- nawet 7 godzin na dzień.

 

Jak więc rozwiązać problem regeneracji w obu tych grupach- aktywni i bierni fizycznie?
 

Jednym z rekomendowanych sposobów na odprężenie psychiczne, pobudzenie procesów przemiany materii, uśmierzenie bólu- usunięcie zmęczenia mięśni (przyspieszona regeneracja mm.) jest masaż.

 

Jest w czym wybierać- od klasycznego, przez relaksacyjne (masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi) po szeroko rozumianą fizjoterapię- a w niej metody lecznicze tj. masaż segmentowy, masaż stref mięśniowych, masaż tkanki łącznej, masaż okostnej.

 

Masaż nie kończy się tylko i wyłącznie w gabinecie masażu. Można jeszcze wyróżnić masaż podwodny, masaż wirowy, drenaż limfatyczny, masaż wibracyjny, czy wreszcie masaż synkardialny ( polega na zastosowaniu urządzenia posiadającego mankiety i wywarciu odpowiedniego ucisku na ciało). Te specjalne metody masażu, poza podwodnym i wirowym, są jednak rzadko stosowane, ponieważ wymagają specjalnych umiejętności i dużego doświadczenia.

 

Naszym celem jest regeneracja- więc nie musimy długo się zastanawiać, który zabieg wybrać. Nadal podstawowym rodzajem masażu jest masaż klasyczny, który stosuje się dziś nie tylko w celach leczniczych, ale i również w celu kosmetycznym- zwiększenie sprężystości tkanek.

 

W masażu i regeneracji chodzi głównie o poprawienie odżywienia masowanych tkanek i wywołanie korzystnych dla organizmu reakcji odruchowych w różnych układach narządów. Pomaga on bowiem szybciej odzyskiwać siły utracone przez nasze mięśnie podczas wysiłku fizycznego.

 

Odnośnie przeciwwskazań- jeżeli masz: gorączkę, choroby i znamiona, nowotwór, zapalenie naczyń krwionośnych, zakrzepy, niewydolność krążenia, złamania, zwichnięcia, skręcenia, niedawno miałeś zawał serca- masaż klasyczny nie jest dla Ciebie.

 

 

Ciekawostka

Po czym poznać, że dany gabinet nie traktuje Cię tylko

i wyłącznie, jak zwykłego klienta sklepu?

 

- zostaniesz mile przywitany/na, jakbyś poszedł "w gości"

- dostaniesz ankietę zdrowotną do wypełnienia

- dostaniesz zniżkę na pierwszy masaż

- terapeuta nie skróci czasu zabiegu

- nie skończy się tylko na dziękuję i do widzenia, a zaproponują Ci wodę lub jeżeli masz czas- to herbatę

 

Regeneracja mm po treningu

01 listopada 2018

Mobilna light wersja strony

WROĆ DO BLOGA

Projekt i realizacja PasjadoSPA.pl Marcin Jastrzębski

tianDe ID: 133 55 119