... ... ... ...

Ludzie chorzy na astmę często zastanawiają się, czy sauna jest bezpieczna dla ich zdrowia? 

 

Większość z nich jej unika, myśląc, że ich stan może się pogorszyć. Nic bardziej mylnego! Astmatycy powinni regularnie stosować kąpiele w saunie, ponieważ mają one wiele pozytywnych następstw.

 

Astma to nic innego jak zapalenie dróg oddechowych, które spowodowane jest zwężeniem oskrzeli, przez co utrudniony jest przepływ powietrza w układzie oddechowym. Głównie objawia się napadami kaszlu, świstaniem przy nabieraniu powietrza do płuc oraz dusznościami.

 

Ataki astmatyczne występują najczęściej rano lub wieczorem, dlatego osoby chorujące na astmę są często zmęczone i senne, co równocześnie związane jest z bezsennością.

 

Korzystne skutki seansów w saunie odczują osoby cierpiące na astmę oskrzelową, bronchitową, a także tą pochodzenia alergicznego.

 

Najlepszym rozwiązaniem dla astmatyków jest korzystanie z sauny fińskiej. Dzięki podgrzanemu, suchemu powietrzu, błony śluzowe bronią się przed wysuszeniem i organizm szybciej pozbywa się śluzu z oskrzeli.

 

Kolejnym plusem jest także rozszerzanie się oskrzeli, co bardzo ułatwia oddychanie. Astmatycy zawsze powinni przestrzegać zasad korzystania z sauny dotyczących np.

 

- spożycia posiłku minimum 2 godziny przed kąpielą.

- powinni pamiętać także, by przed wejściem do kabiny wziąć zimny prysznic oraz na początku seansu usiąść na dolnej ławeczce

- warto również pamiętać, że kąpiel w saunie przy dolegliwościach astmatycznych powinna trwać od 8 do 12 minut. 

 

Regularne wizyty w saunie powodują zmniejszenie się częstotliwości ataków, szybsze dostarczanie tlenu do tkanek organizmu, a także zapobieganie infekcji dróg oddechowych.

 

Korzystanie z kąpieli w saunie przez astmatyków nie jest jedynie wskazane w stanie astmatycznym. Jest to ciężkie zaostrzenie astmy, głównie w trakcie ataku, kiedy przyjmowane leki przestają działać. W tym przypadku należy niezwłocznie udać się do szpitala, aby jak najszybciej uzyskać pomoc.

 

 

 

Pytanie do astmatyków- jak czujecie się podczas wizyty w saunie fińskiej lub parowej?

 

 

 

- Propozycja na inny artykuł- leczenie boleriozy za pomocą sauny (niszczenie bakterii wysoką temperaturą). Co o tym sądzicie? Piszcie w komentarzu na fb.

 

Temat powstał podczas rozmowy z jedną klientką - nasza rozmówczyni dostała takie zalecenie od swojego lekarza.

Pozbądź się astmy

01 listopada 2018

Mobilna light wersja strony

WROĆ DO BLOGA

Projekt i realizacja PasjadoSPA.pl Marcin Jastrzębski

tianDe ID: 133 55 119